Thursday, March 23, 2023
Home Kronika Itali, arrestohen 15 shqiptarë për vjedhje

Itali, arrestohen 15 shqiptarë për vjedhje

0
857

Policia italiane ka arrestuar 15 shtetas shqiptarë, pasi akuzohen se kanë kryer 53 vjedhje ose tentativë për vjedhje nëpër shtëpi në Piemonte, Lombardia dhe Liguria.

Arrestimi i shqiptarëve u bë në kuadër të operacionit që koduar “Prometeu tre” dhe është vazhdimi i një operacioni që ka nisur që prej vitit 2017.

Në vitin 2017 policia italiane arrestoi edhe 25 persona të tjerë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here