Koço Kokëdhima, thirrje shqiptarëve: Zgjohuni, të përmbysim tiraninë e Ramës, që po zbraz Shqipërinë!

0
642

Kreu i Partisë Zgjidhja, Koço Kokëdhima, nëpërmjet një shënimi në faqen e tij në Facebook i ka bërë thirrje qytetarëve shqiptarë, që të ngrihen sa nuk është vonë, për të shpëtuar vendin nga tirania e qeverisë Rama.

Pasi komenton shifrat e fundit të Institutit të Statistikave, sipas të cilave vendi ynë po zbrazet në mënyrë të frikshme pas emigrimit masiv, Kokëdhima bën thirrje që, “të ngrihemi të gjithë në këmbë dhe t’i përmbysim kusarët dhe kriminelët që mbajnë peng Shqipërinë”.

Thirrja e Kokëdhimës në Facebook

Të përmbysim tiraninë e kusarëve, të shpëtojmë Shqipërinë

Instituti i Statistikave konfirmoi zyrtarisht që shqiptarët po ikin masivisht nga vendi. Të rinjtë dhe familjet me fëmijë të vegjël po e shohin të ardhmen e tyre shumë larg. Çdo vit janë larguar nga vendi mbi 40 mijë persona në këtë periudhën e fundit. Popullsia e Shqipërisë u tkurr me 0,2 për qind në vitin 2017. Grupmosha deri ne 19 vjeç pati rënien më të madhe me 15 mijë persona. Nëse do të vazhdohet me këto ritme, për më pak se 100 vite, Shqipëria nuk do ketë më shqiptarë. Kjo është një tragjedi. Vendi që i rezistoi Romës, Bizantit, Perandorisë Osmane, nazistëve dhe diktaturës në të shkuarën, sot rrezikon të zhduket. Këtë po e bëjnë kriminelët e politikës, maskarenjtë dhe mafiozët e partive të vjetra në pak vite. Familjet e reja nuk duan të lindin fëmijë, sepse ose nuk i kanë mundësitë ekonomike, ose nuk duan të rrisin fëmijët e tyre në një vend që nuk ofron asnjë perspektivë. Këtu nuk mund të gjesh një punë, nëse nuk je i lidhur me politikën. Nuk mund të bësh biznes po të mos korruptosh politikanët. Meritat, dijet, aftësitë nuk vlejnë për asgjë. Ja pse e ardhmja e vendit është në rrezik. Ne nuk duhet t’i lëmë të na zhdukin si komb! Është koha të marrim fatin në duart tona.
ZGJIDHJA është e vetmja forcë politike në Shqipëri që ka vizionin, programin, vullnetin dhe aftësinë të udhëheqë popullin tonë drejt lirisë, demokracisë dhe mirëqenies. Liri dhe më shumë punë, më shumë të ardhura, më shumë mbrojtje sociale, drejtësi dhe zero korrupsion.
Unë kam përkushtimin, kurajon, dijet, forcën, urtësinë dhe vendosmërinë e palëkundur që ta udhëheq popullin tonë drejt shembjes së tiranisë që na sundon. Zgjohuni! Kush e ka dorëzuar lirinë për pak para, siguri dhe paqe nuk meriton as liri, as para, as siguri dhe as paqe. Të ngrihemi të gjithë në këmbë dhe t’i përmbysim kusarët dhe kriminelët që mbajnë peng Shqipërinë prej 27 vitesh! Mos u trembni! Ne s’kemi çfarë të humbasim. Shqipëria është kthyer në parajsë për tiraninë e hajdutërisë dhe ferr për popullin e thjeshtë që shtypet e dëbohet pa mëshirë. Nga kjo luftë do të fitojmë lirinë, jetën, të ardhmen; do të fitojmë Shqipërinë që kemi humbur. Ajo as na njeh, as na do dhe as na mban më! Për këto ia vlen të sakrifikojmë gjithçka!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here