Pezullimi i skemes se nd/ekonomike, mbi 50% ne te gjithe Bashkine Shkoder jane refuzuar pa arsye

0
566

Skema e re e ndihmes ekonomike eshte kthyer ne kryefjale dite jo vetem per banoret e Shkodres por edhe me gjere. Kryebashkiakja Voltana Ademi ka mbledhur administratoret per te diskutuar mbi problematikat, teksa refuzimet ne futjen e personave per tu trajtuar me ndihme ekonomike jane mbi 50%

 

Voltana Ademi tha se pretendimet e sherbimit social per te fajesuar administratoret nuk eshte e vertete, ndersa ne perfundim te takimit doli me disa konkluzione per qeverine shqiptare dhe sherbimin social.

Sot eshte afati i fundit ku personat qe jane refuzuar duhet te aplikojne per ndihme ekonomike. Ndersa njesia rrethina dhe ajo e Pultit prej se martes nuk kane energji elektrike, nje tjeter problem i cili i ka penalizuar qytetaret te riaplikojne.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here