Negociatat me Greqinë, Ilir Meta pret ish-presidentin Moisiu

0
601

Në kuadër të konsultave që ka paralajmëruar se do të kryejë me ish-presidentët e Republikës, lidhur me plotfuqishmërinë që i ka kërkuar ministri i Jashtëm Ditmir Bushati për nisejn e paketës së negocimit me Greqinë, presidenti Ilir Meta ka pritur sot në zyrën e tij ish-kreun e Shtetit Alfred Moisiu.

Dje, për të njëjtin qëllim, Meta u konsultua me pararendësin e tij Bujar Nishani dhe me ish-presidentin Bamir Topi.

Pritet që sot konsultat të vijojnë me ish-presidentët Rexhep Mejdani dhe Sali Berisha.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here