Plotfuqishmëria, Presidenti Meta takon Mimi Kodhelin…

0
641

Presidenti Ilir Meta në vijim të konsultimeve për plotfuqishmërinë e grupit negociator në procesin e negociatave që do të zhvillohen me Greqinë, ka pritur në një takim Mimi Kodhelin, Kryetaren e Komisionit të Politikës së Jashtme në Kuvendin e Shqipërisë.

Takimi vjen në një kohë, kur Kreu i Shtetit ka ftuar dhe është takuar me ish-Presidentët në takime të veçanta për të diskutuar me to në lidhje me kërkesën që ministri i Jashtëm Ditmir Bushati i ka drejtuar Presidencës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here