“I ftuari i dites” Vlash Pjetri dhe Shkelzen Mustafaraj: Skema e re po perjashton te varferit nga ndihma ekonomike

0
1298

Administratori i Rrethinave Vlash Pjetri dhe drejtori i ndihmes ekonomike ne bashkine Shkoder Shkelzen Mustafaraj jane te ftuar ne emisionin ” I ftuari i dites” ne Tv1 Channel. Te pyetur mbi problemet e diteve te fundit me shume familje te penalizuara ata deklaruan se i gjithe faji eshte i skemes se re. ” Ajo nuk eshte e perditesuar dhe nuk arrin te kontrolloje gjendjen aktuale te familjeve, prandaj jane perjashtuar rreth 4000 familje ne Shkoder. Sistemi arrin te gjeje nje familje qe ka patur nje makine te blere vite e vite me perpara dhe i skualifikon. Po keshtu ata qe kane punuar me perpara. Qeveria duhet te nderhyje sa me shpejt pasi kjo skeme po denon te varferit” theksuan ata.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here