Thursday, March 23, 2023
Home sociale Rikonstruksioni i Xhamisë Plumbit, ambasadori turk: Nga historia e kaluar me Shqipërinë...

Rikonstruksioni i Xhamisë Plumbit, ambasadori turk: Nga historia e kaluar me Shqipërinë të marrim më të mirën…

0
1313

Ambasadori turk ne Shqiperi Murat Ahmet Yoruk nga Shkodra gjate nje vizite ne xhamine e Plumbit ku do financohet nje projekt per restaurimin dhe mbrojtjen nga permbytjet foli edhe per disa komente qe vijne nga Shqiperia lidhur me idene se Turqia permes projekteve dhe investimeve ne Shqiperi kerkon ti beje nje keqinterpretim historise qe keto dy vende kane. Ambasadori hodhi poshte keto pretendime duke thene se jane komente siperfaqesore dhe jo me kembe ne toke.

Murat Ahmet Yoruk: Varet ku ndodhesh dhe si e sheh. Jan interpretime siperfaqesore dhe jo me kembe ne toke. Qellimi jone eshte qe nga historia e kaluar me Shqiperine te marrim me te miren dhe ne bashkepunim me shtetin shqiptar te ndertojme projekte qe i sherbejne zhvillimit dhe te ardhmes. Ne nuk kemi asnje qellim tjeter.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here