Ja çfarë i ndodh trupit tuaj nëse nuk bëni dush për dy ditë

0
1620

Ka disa persona të cilët bëjnë dush dy herë në ditë, ndërsa disa të tjerë preferojnë që të lahen më rrallë. Nëse ju nuk bëni dush për dy ditë, ja se çfarë mund t’i ndodhë trupit tuaj.
– Mund të sëmureni nga bakteriet dhe viruset nëse nuk bëni dush për të paktën 2 ditë, pasi trupi juaj aktivizon disa bakterie shumë të dëmshme.
– Bakteriet dhe infeksionet mund të shkaktojnë infeksione në lëkurë.
– Përveçse aromave jo fort të mira, trupi juaj dehidratohet plotësisht.
– Lëkura formon shenja dhe njolla, si pasojë e dehidratimit.
– Do të vëreni që fytyra juaj do të mbushet me aknet.
Askush prej jush nuk do të dëshironte që të kishte të tilla probleme apo jo?

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here