Meta në Prishtinë, takohet me Ahmet Davutogllu dhe Bernard Kushner

0
593

Gjatë vizitës në Prishtinë në kuadër të 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, Kreu i shtetit shqiptar, Ilir Meta është takuar më një sërë personalitetesh të njohur si ish-kryeministrin e Turqisë,  Ahmet Davutogllu ish-kryeadministratorin e parë të Kosovës, Bernard Kushner.

Po ashtu Presidenti Meta është takuar edhe me kryetarin e Parlamentit te Maqedonise, Talat Xhaferri.

Ilir Meta u takua edhe me përfaqësues të shumtë të diasporës shqiptare në SHBA dhe Europë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here