Monday, March 27, 2023
Home Kronika Aksidenti tragjik në Velipojë, përmendet gruaja, vajza 10 vjeçare akoma në koma

Aksidenti tragjik në Velipojë, përmendet gruaja, vajza 10 vjeçare akoma në koma

0
3685

Përmirësohet situata shëndetësore  e 36 vjeçares, Etleva Preka, e cila humbi një ditë më parë në aksident bashkëshortin dhe dy fëmijët, djalin dhe vajzën.

Një fakt të tillë e ka konfirmuar mjekja e urgjencës në Shkodër, Dhurata Uruçi, sipas të cilës gruaja, nënë e tre fëmijëve, është përmendur.  Ndërkohë vijon të mbetet akoma në koma vajza 10 vjeçe, N.P.

“Vetëm vajza 10 vjeçe po mbahet me aparatura. Gjendja e saj aspak e mirë” thotë mjekja.

Po sipas saj, tre të plagosurit e tjerë në mjetin tip ‘Fuoristrade’, ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Aksidenti tragjik per familjen Preka u shënua një ditë më parë në rrugën Shkodër – Velipojë.

Përplasja fatale e dy automjeteve kokë me kokë me njëra – tjetrën la të vdekur 40 vjeçarin Edmond Preka, djalin 9 muajsh dhe vajzën 5 vjeçare

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here