Ministrja Nikolla tregon pse u vonuan pagat e pedagogëve…

0
646
Nikolla: Besoj që është një moment i tejkaluar. Ishte një problem teknik midis Ministrisë së Arsimit dhe Ministrisë së Financave. Unë mbrojtja autonominë financiare, Ministria e Financave mbi ligjet e shtetit. U tejkalua ky moment. Edhe pa qenë ministre e arsimit dhe pasi mora detyrën, kishte muaj që pedagogët e Universitetit të Shkencave të Natyrës për shkak të konfliktit të rektorit dhe kancelarit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here