Ndryshe nga deshmitaret, mjeket mohojne vonesen e ambulances, “Apel Ministrise qe te sjelle nje mjet te ri ne Qendren Shendetesore Velipoje”

0
2593

Ndonese deshmitaret ne vendgjarje thane nje dite me pare per tv1 channel se ambulance ka mberritur rreth 30 minuta me vonese, kjo nuk pranohet nga mjeket e qendres shendetsore. Teksa rrefejne momentin qe ka marre telefonaten, mjeket thone se ambulance ka vonuar vetem 5 minuta per te mberritur ne vendngjarje

Pavarsisht se nuk pranon vonesen, mjekja apelon drejt ministrise se shendetesise qe tw pajise kete qender shendetsore me nje ambulance te re

Ky nuk eshte rasti i pare qe kontestimet per mberritjen ne kohe ose jot e ambulances mbeten variante te dnryshme mes deshmitareve dhe perfaqesuesve te shendetsise. Por ky mbetet rasti me i rende in je tragjedie e cila mori jeten e 3 personave te se njejtes familje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here