Përplasja në Kukës, përfundon mbledhja urgjente e PS…

0
820
Menjëherë pas kësaj, Partie Socialiste u mblodh në një takim urgjent për të marrë një vendim në lidhje me këtë situatë.Mësohet se ende nuk është marrë një vendim përfundimtar pas mbledhjes, por pritet të vendoset së shpejti në lidhje me situatën.

Shkak i konfliktit  është bërë mbledhja e kryesisë së socialistëve, e zhvilluar më 17 janar, ku u vendos që Safet Gjici të zëvendësoje Mimi Kodhelin si të deleguar për qarkun e Kukësit.

Një grup socialistësh thonë se ky vendim është i padrejtë dhe thonë se kanë nisur edhe një grevë urie në mënyrë që të tërheqin vëmendjen e kryeministrit Edi Rama.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here