Policia britanike arreston 5 të rinj shqiptarë

0
1104

Policia britanike ka arrestuar ditën e sotme 5 të rinj shqiptarë në qytetin e Monmouthshire.

Sipas burimeve të rinjtë shqiptarë respektivisht 4 djem të grupmoshës 22 deri në 24 vjeç dhe një vajzë 21 vjeç janë arrestuar pasi kanë rezultuar se kanë kaluar ilegalisht në Mbretërinë e Bashkuar.

Policia britanike ka raportuar se të rinjtë priten të deportohen këto ditë për në atdhe.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here