Furnizonte dhe planifikonte sulme terroriste, ja si u arrestua xhihadisti shqiptar nga FBI-ja

0
668

 

Sajmir Alimehmeti, shqiptari i arrestuar për veprimtari terroriste  me pseudonimin SAHZH’-meer ah-lee-meh-MEH’-tee”ka shokuar me deklaratat e tij në gjykatë.

Alimehmeti është shprehur sot para gjykatës se kishte dhënë ndihmë ndaj ISIS, duke iu mundësuar materiale për sulme.

sdgsadg

24-vjeçari u arrestua në maj të vitit 2016 pasi dy agjentë të policisë dhe një punonjës i infiltruar i FBI-së u hoqën sikur ishin mbështetës të ISIS-it dukë e zënë kështu në grackë, derisa mblodhën prova për të mjaftueshme, shkruan Fox News.

Alimehmeti kishte nisur të mblidhte armë si thika lufte të cilat mund të përdoreshin në sulme terroriste që mund ti kryente i vetëm.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here