Starton kampionati i ping-pongut, Troshani: Kjo disipline kerkon kushte te mira, jo çdo shkolle i ofron

0
839

Pas shahut, 32 shkolla te DAR Shkoder kane marre pjese ne kampionatin e ping-pongut. E enjta ka shenuar diten e pare te konkursit i cili do te nxjerre me pas 3 vendet e para. Agim Troshani thote se eshte i kenaqur me cilesine e nxenesve.

Troshani pranon se ping-pongu kerkon kushte te mira ne shkolla per tu zhvilluar. Kushte te cilat jo cdo shkolle i ofron aktualisht.

Kampionati pranveror i shahut dhe ping-pongut eshte kthyer ne nje tradite te pervitshme e cila bashkon drejtorine arsimore dhe qendren kulturore te femijeve ne pergatitijen e nxenesve.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here