Grabitën një shtëpi në Dajç, Gjykata e Shkodrës jep masën arrest me burg për autorët…

0
1314

Gjykata e Shkodres jep masen e sigurise per autoret e grabitjes ne fshatin Shirq ku moren 1 makine dhe dy çifte me leje te kryefamiljarit te shtepise.

Arrest me burg eshte dhene per Kristjan Marashi dhe Julian Vatnikaj, ndersa per Altin Alia me afat 12 dite.

Pala mbrojtese kerkoj mase me te lehte por u rrezua nga trupa gjykuese qe pranoj masen e kerkuar nga prokuroria duke i lene ne burg.

Autoret u arrestuan pas vjedhjes se kryer ne Tirane.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here