Gruaja nga Lezha çon në polici partnerin italian. Ishte xheloz dhe e dhunonte

0
798

LEZHE – Një grua në Lezhë ka denoncuar në polici bashkëjetuesin e saj italian, pasi ky i fundit e dhunonte psikologjikisht.

Çifti kishte disa kohë që bashkëjetonin dhe se së fundi, gruaja 52-vjeçare nuk i ka duruar dot skenat e xhelozisë së italianit dhe e ka paditur në Komisariat. Ajo mori urdhër mbrojtje.

• Njoftimi i policisë

Më datë 21.02.2018, u plotësua kërkesë-padia për lëshimin e urdhrit të mbrojtjes së menjëhershme, për shtetasen P.S, vjeç 52 pasi bashkëjetuesi shtetasi italian G.P, vjeç 71 ka ushtruar dhunë psikologjike ndaj saj. Materialet i kaluan Gjykatës së Rrethit Gjyqësorë Lezhë. Ligji nr. 9669, datë 18.12.2006, “Për masat ndaj dhunës në marrëdhëniet familjare”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here