Keshilli Bashkiak, Fatlum Nurja: Qeveria dhe bashkia harrojne Shkodren. Po na ikin intelektualet dhe rinia

0
1117

Keshilli i bashkise Shkoder sot po zhvillon mbledhjen e radhes. Nje prej zerave me kritik ne keshill, Fatlum Nurja ka leshuar nje lume akuzash ndaj qeverise dhe bashkise Shkoder. Ne fjalen e tij, ai tha se Shkodra eshte lene pas dore, fillimisht nga vete bashkia e qytetit dhe me pas nga qeveria Shqiptare.

“Asnje projekt dhe asnje zhvillim nuk ka per qytetin. Shkodra eshte lene pas dore me apo pa qellim por qyteti po demtohet rende. Dikur ishim djepi i kultures dhe sportit por sot? I shikoni cdo dite lajmet ? Ne televizionet tona flitet vetem per largime te intelektualeve. Shkodren po e lene mjeket, mesuesit, pedagoget, artistet, sportistet dhe te gjithe njerezit me vlere. Nuk po ikin te gjithe jashte, jo, por nje pjese po ikin ne drejtim te qyteteve te tjera” tha Nurja.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here