“T’i japim force vetes, ajo na buzeqesh nga lart, ne klasen e Noemit nje dite pasi iu dha lamtumira e fundit…

0
3308

Fletoret e hapura me detyrat dhe notat dhjeta jane vendosur mbi banke ! Si kujtim per Noemin, 10 vjeçaren e aksidentit tragjik ne Velipoje, qe i dhane lamtumiren nje dite me pare ! Marija, mesuesja kujdestare e klases se katert e shkolles nentevjeçare “Gjergj Vat Martini” ne Velipoje, nuk ndahet lehte me lulet ne kujtim te Noemit. Eshte e akoma e tronditur per ate qe ka ndodhur, ndaj u lutet te flasin koleget e saj:

Mesuesja e anglishtes, Jesmina Mashaj, tregon per punimin qe nuk arriti te ia ktheje Noemit:

Dhe mesazhet per te gjetur force dhe ngritur mbi dhimbjen, nuk mungojne:

Mesuese Marija, nje jete te tere me femijet, i rikthehet komunikimit me vogelushet per te vijuar mesimin. Jemi vetem nje dite pasi ata e percollen per ne banesen e fundit bashkëmoshataren e tyre, Noemin ! Aksidenti tragjik ia mori jeten se bashku me babain, vellain dhe motren !

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here