Vokshi: PD rezolutë në Kuvend kundër kërcënimeve të gazetarëve nga zyrtarët shtetërorë

0
567

Me anë të një statusi në rrjetin social Facebook, deputetja e PD-së dhe kryetarja e Komisionit të Medias, Albana Vokshi, shprehet se Partia Demokratike do të kërkojë zhvillimin e një debati në Kuvend për sjelljet e papranueshme dhe të paprecedenta ndaj gazetarëve.

Ndër të  tjera, Vokshi shkruan se PD do dërgojë për shqyrtim dhe miratim në Kuvend edhe një Projekt Rezolute për dënimin e përdorimit të gjuhës së urrejtjes dhe poshtëruese ndaj gazetarëve nga zyrtarët e lartë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here