Dritdhet toka, lëkundje tërmeti në Kukës e Tiranë. Sa ballë ishte

0
788

 

Mëngjesin e sotëm në vendin tonë janë ndjerë lëkundje të lehta tërmeti. Lajmi bëhet i ditur nga Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit.

Sipas të dhënave, tërmeti me magnitudë 3 ballë, është ndjerë pak pas orës 7:30 të mëngjesit të kësaj të shtune në verilindje të Shqipërisë.
ddddd-7_1519463623-8149974
Epiqendra ka qenë në Kurbnesh, ndërsa lëkundja është ndierë edhe në Kukës e Tiranë.

Fatmirësisht nga tërmeti nuk raportohen dëme apo të lënduar në njerëz.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here