PD ne proteste per ndihmen ekonomike, Spahija: Me 27 shkurt perpara prefektures, kunder kesaj padrejtesie

0
882

Skema e ndihmes ekonomike vijon te perplase opoziten me maxhorancen. Sipas partise demokratike jane rreth 20 mije familje qe jane perjashtuar nga skema. Deputeti Bardh Spahia thote se jane familjet qe ndodhen ne kufinjte e varferise dhe tashme nuk mund te marrin as 3 mije lekshin e ndihmes ekonomike. Perballe kesaj situate, Spahija e quan te pamundur se mund te kete drite jeshile per ne bashkimin europian.

Spahija kerkon sensibilizimin e te gjithe qytetareve per te marre pjese ne protesten e dates 27 shkurt perballe prefektures Shkoder.

Vetem ne Shkoder jane rreth 4191 aplikues me pak ne krahasim me nje vit me pare.Partia demokratike Shkoder proteston te marten ne oren 12:00 perpara Prefektures, te vetmit institucion i cili perfaqeson qeverisjen qendrore ne Shkoder.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here