Thursday, March 23, 2023
Home Politikë Basha: Nuk ka vetting në polici pa u larguar Rama dhe Xhafaj

Basha: Nuk ka vetting në polici pa u larguar Rama dhe Xhafaj

0
597

Kryetari i PD, Lulzim Basha tha se nuk do të ketë vettin në policinë e shtetit pa u larguar autorët dhe arkitektët, që sipas tij janë Rama dhe Xhafaj.

Basha: Nuk ka vetting dhe nuk do të ketë veting në policinë e shtetit. Nuk ka e nuk do të ketë luftë ndaj krimit të organizuar pa u larguar autorët dhe arkitektët duke nisur me Edi Ramën, me ministrin e Brendshëm në konflikt interesi me zbatimin e ligjit dhe kuftën kundër krimit dhe cdo personi tjetër politik që bën pjesë në kupolën kriminale për të çliruar PS politikën dhe shqipërinë nga krimi i organizuar.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here