Kur kanë kaluar 2 javë nga tragjedia në Velipojë ku një baba humbi jetën në një aksident bashkë me tre fëmijët e tij të mitur, motra e Edmond Prekës bën një dedikim rrëqethës.

Përmes një mesazhi në faqen e saj të ‘Facebook’-ut Goxhe Preka i kushton fjalë zemre vëllait të saj, ndërsa shton se dhimbja është e madhe dhe se ndihet e shkatërruar. Nga ky aksident mbijetoi vetëm nëna e fëmijëve, Evis Preka, e cila ndodhet në spitalin e Durrësit.

 

POSTIMI I PLOTË
“Plot 2 jave pa ty vllau jem
Mke shkatrru mle moter pa vlla mi ke marr tana me vedi mke marr lumturin mke marr shpirtin
Jeton motra me ty ne zemer cdo sekond
Me mungojne shume lojnat Tona qe bashin bashke
Mond moter mke myt mke shkatrru
Me mungon vllai jem
O zot pac drit e Diell ne ate bote engjelli jem jeta jeme tdu e kam me te dasht mor Mond Preka sa te kem jet me jetu
Sa kisha dasht me te perqafu fort e me te shtrengu fort sa mos me te lan me ik kurr kurr prej krahve te mi
Shpirti I motres je ti
Me vjen me bertit aq fort ( Pseeee zot pseeeeee ) sa deri te zoti kishte shku zani qe del nga shpirti zani I nje motre qe kerkon Vllan e vetem qe pat ne jet por e di qe zdo pergjigjet askush
Un e di qe ti je I lumtur ne ate bote ike me zemren plot more Dhe fmit e tu me vedi
Por per ne nuk mendove hic
Vec ai lart ne qill e une une ne toke e dime se sa me dhemb ikja jote e e fmive tu

LEAVE A REPLY