Friday, December 14, 2018

Kapen në Selanik 113 kg kanabis që vinte nga Shqipëria

241
0

Kapen në Selanik  113 kilogramë kanabis e ardhur nga Shqipëria.

Droga u kap në makinën e një shtetasi grek, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur.

Mësohet se i arrestuari është 28 vjeç dhe ka ndarë kanabisin në 18 paketa.

Policia greke, në bashkëpunim me njësinë Anti Drogë të Janinës kanë zbuluar drogën në bagazhin e makinës që drejtohej nga 28 vjeçari i arrestuar.

LEAVE A REPLY