Deputeti i Partisë Demokratike Flamur Noka, komentoi viziten e Ministres së Drejtësisë, në burgun e sigurise se larte ne Peqin por dhe ndalesën në qelinë e  Aldo Bares.

Në Facebook, Noka pyet nëse se vizita në qelinë e kreut bandës së Lushnjes do te jete  rastesi apo e planifikuar.

“Çfarë mesazhi po perpiqet te percjell ministrja me kete vizite ??? A po shantazhon dike Edi Rama duke i cuar ministren Aldo Bares? Si shpjegohet nje ndjeshmeri e tille e Edi Rames per kushtet e Aldo Bares kur nderkohe nuk ja ndjeu fare dhe i flaku me nje te rene te lapsit 26 mije familje qe nuk kane as buke per femijet …A e pate se si ministrja lumturohej kur kreret e bandes Lushnjes flisnin me gjuhen e Edi Rames????A tregon ky kontrast se Edi Rama nuk eshte Kryeminister i shqiptareve por i bandave dhe krimit?” shkruan deputeti demokrat.

LEAVE A REPLY