Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili me anë të një postimi ka sulmuar kryeministrin Rama.

Vasili e ka krahasuar rastin e Ramës me personazhin në librin “Idioti” të shkrimtarit rus Doskojevski, por ndryshe nga libri ai e ka cilësuar kryeministrin të padobishëm.

“Një rus i madh Dostojevski ka shkruar nje kryevepër “Idioti”, por të një idjoti të dobishëm.
Kemi edhe ne një idiot, por tërësisht të padobishëm e kemi dhe në krye të qeverisë.”- ka shkruar Vasili.

Deputeti i LSI-së i ka bashkangjitur postimit edhe një foto të kartelës mjekësore të kryeministrit Rama, të publikuar nga gazetari Mero Baze.

REAGIMI I PLOTË:

Idiot dhe hajdut i certifikuar.

Flitet per skenare ruse,shantazhe ruse,nderhyrje ruse.
Nje rus i madh Dostojevski ka shkruar nje kryeveper “Idioti”, por te nje idioti te dobishem.
Kemi edhe ne nje idiot, por teresisht te padobishem e kemi dhe ne krye te qeverise.
Kersherine qe ta merrnim vesh se eshte idiot na e shuajti vite me pare Mero Baze nje profesionist i njohur i gazetarise, qe ne sherbim te trasparences publikoi edhe kartelen e tij mjeksore.
Por ju mos ja permendni idiotesine se ky kete alibi do ai,qe te thone “vjedh se eshte idiot dhe nuk kupton”.
Por ne fund prap se prap mbetet idiot dhe hajdut i certifikuar.

29136598_1831999937099830_3918426207489622016_n.jpg

LEAVE A REPLY