Lici: Agron Çela, faktor i rendesishme politik, “ Asnje force politike nuk fiton ne Shkoder ne vitin 2019 pa LSI-ne:

0
1948

Kryetari i Partise Mendimi i Djathte Liberal, njeheresh anetar i Keshillit te Bashkise Shkoder, Mustafa Lici, iftuari i dites ne Tv1- channel, eshte ndalur tek perspektiva e zgjedhjeve vendore te vitit te ardhshem. Ai tha se  asnje asnje force tjeter politike nuk mund ti fitoje pa mbeshtejen e LSI-se dhe te deputetit Agron Çela:

Lici theksoi se Agron Çela eshte faktor politik ne Shkoder, ndaj kush nuk e vlerëson kete i ben llogarite politike gabim:

Lici përmendi edhe  Zevendeskryeministren, Senida Mesi, per te cielen tha se ka  deshire qe te kandidoje per kryetare e Bashkise Shkoder. Por si mund te fitoje kur edhe sot ne situaten qe po kalon Shkodra me permbytjet,ajo ben demagogji:

Kryetari i Partise Mendimi i Djathte Liberal, Mustafa Lici, tha se PD nuk mund te shpresoje ne fitoren e zgjedhjeve lokale pa koalicionin me LSI-ne, jo vetem ne Shkoder , por ne gjithe Shqiperine.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here