Moti sot dhe neser

0
810

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit parashikon sot pasdite (e shtunë, dt.24) dhe nesër (e diel, dt.25) reshje të dobëta, përjashtuar qarqet Korçë, Vlorë dhe Gjirokastër, ku  reshjet do të jenë mesatare.

Në disa qarqe reshjet do të shoqërohen në  zona të kufizuara edhe me shtrëngata. Reshjet pritet te bien kryesisht sot  pasdite dhe nesër pasdite.

Në Veri në zonat malore priten edhe  reshje në formë dëbore në 600 m mbi nivelin e detit (në zona të  kufizuara edhe më poshtë se ky nivel).

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here