Rusi, njihuni me çiftin që jeton me një puma në shtëpi

0
1011

Të gjithë zgjedhin të mbajnë si kafshë shtëpiake një qen, një mace, një papagall, një breshkë, ndërsa një çift nga Rusia kanë preferuar një puma.4A5D6B4700000578-5521939-Feline_fine_Mariya_and_Alexander_Dmitriev_said_they_fell_in_love-m-5_1521548489460
Mariya dhe Alexander kanë adoptuar një pumë dhe tashmë jetojnë me të në shtëpi.

 

4A5D6B3700000578-5521939-image-m-21_1521538429649

Ata thonë se ranë në dashuri me pumën e vogël që quhet Messi kur e panë në një kopsht zoologjik, në vitin 2016 shkruan Daily Mail. Puma sot është 2 vjeç e gjysmë sillet tamam si një mace dhe luan me ta.

4A5D6AFB00000578-5521939-image-m-22_1521538442940

Çifti ka dhe një mace tjetër, e cila nuk e honeps dot pumën, kështu që Messit nuk i lejohet që të luajë me të. Mariya dhe Alexander nuk rekomandojnë kafshë të tilla në shtëpi, pasi është shumë e rrezikshme. Ata thonë se janë me fat që puma e tyre është shumë e qetë dhe e dashur.

4A5D6B0900000578-5521939-image-m-39_1521542098271

4A5D6B9300000578-5521939-image-a-26_1521538484340

4A5D6B2800000578-5521939-image-m-25_1521538474251

4A5D6BA500000578-5521939-image-m-20_1521538412545

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here