Vllaznia ne hendboll nje “hap” larg titullit kampion. Finalja ne Shkoder

0
2453

Ekipi i Vllaznise ne hendboll ka arritur nje fitore shume te rendesishme perballe ekipit te K.H Kombinatit. Kuqeblute qe drejtohen nga Artan Durraj dhe Arian Ibershimi kane fituar me rezultatin e ngushte 21-20 por kane arritur te largojne nga gara nje rival shume te forte si K.H Kombinati. Tashme ndeshja e radhes, qe do te percaktoje fituesin e kampionatit kombetar, do te jete me 1 Prill ne Shkoder perballe K.H Elbasanit

Ne nje postim ne rrjetin social fb, zevendestrajneri Arian Ibershimi shkruan:

“K.H.Vllaznia 21-20 K.H.Kombinati
Në takimin e rradhës,i cili u karakterizua nga një garë mjaft e “luftuar”sportive”,fitoren e meritoi ekipi jonë.
Falenderojmë të gjithë djemtë që treguan më të mirën e tyre dhe ne fund ju shperblye mundi me këtë fitore.
Ju mirepresim te dielen me dt 01/04/2016 ne paĺlatin e sportit Qazim Dervishi ne takimin final të kampionatit kombëtarë ndaj K.H.Elbasanit  “

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here