Mirditë, rrëshkitjet e dheut rrezikojnë Rrugën e Kombit

0
678

Vazhdojnë rrëshkitjet e dheut në Blinisht të Mirditës. Dhera e gurë kanë arritur deri në Rrugën e Kombit dhe mund të shkaktojnë bllokimin e saj në afërsi të Repsit.

Autoriteti Rrugor ka ngritur punonjësit në alarm për ta mbajtur të zhbllokuar rrugën, ndërkohë që situata është mbikqyruar edhe nga Drejtori  Afrim Qendro, i cili tha se ekspertët po bëjnë studimin gjeologjik të zonës për të frenuar rrëshkitjet.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here