Taksa për rrugën, deputetja e PD publikon faturën: Si do e përballojnë shqiptarët?

0
520

Deputetja e PD, Albana Vokshi ka reaguar përmes një statusi në Facebook, pas vendimit të qeverisë për të taksuar makinat që kalojnë në ‘Rrugën e Kombit, vendim që hyri sot në fuqi. Albana Vokshi ka publikuar një faturë pagese dhe pyet qeverinë se si do e përballojnë këtë taksë 30 mijë familjet që u hoqën nga ndihma ekonomike.

Status i plotë:
FATURA E TAKSËS SË RRUGËS SÊ KOMBIT!!!
6500 lekë kush do të kalojë në rrugën e Kombit…
Po ata që marrin ndihmë ekonomike si do e përballojnë???
Po 30 mijë familjet qe u hoqën nga ndihma ekonomike?? Apo këta s duhet te dalin nga shtëpia….
#TaksaERrugësSëKombitTaksëAntikombëtare.

29512000_10156353894619429_6177171642752639944_n

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here