Friday, March 31, 2023
Home Aktualitet Motra vdiq në shtëpi, 3 fëmijët e tjerë në QSUT, Ministria: S’ka...

Motra vdiq në shtëpi, 3 fëmijët e tjerë në QSUT, Ministria: S’ka shenja fruthi!

0
897

Tre fëmijët e një familjeje në fshatin Berishë i Epërm në Fushë Arrëz ndodhen në spital në gjendje të stabilizuar, ndërsa Ministria e Shëndetësisë thotë se ata nuk kanë shenja klinike për fruth. Mengjesin e sotem ka nderruar jete ne shtepi motra e tyre, 13 vjeçare.

“Ndërsa tre fëmijët e tjerë të së njëjtës familje, përkatësisht 11, 16 dhe 17 vjeç u transportuan me helikopter drejt QSUT mesditën e sotme.

Gjendja e tyre paraqitet e qete dhe po trajtohen ne pediatri dhe ne spitalin infektiv ne QSUT.

Sipas mjekeve te QSUT, nuk ka shenja klinike për fruth por aktualisht po kryhen te gjitha analizat për të vërtetuar diagnozën“, sqaron Ministria.

Në deklaratë thuhet se Ministria e Shëndetësisë ka ngritur një grup pune për verifikimin e shkakut të vdekjes se 13 vjeçares në Fushë Arrëz.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here