Boksierët shqiptarë në Kampionatin Europian që zhvillohet në Rumani, “ëndrra vazhdon”

0
916

“ENDRRA VAZHDON”

Gjate dites se sotme boksieret shqiptare ne Kampionatin Europian qe po mbahet ne Rumani zhvilluan ndeshjet e radhes.
Boksieri Krenar Zeneli ne peshen 56kg, per arsye te nje demtimi gjate dites se djeshme, megjithese kishte fituar 5:0 u detyrua te nderpriste ndeshjen ne mes.

Kurse boksieri Arjon Kajoshi ne sessionin e ores 14:00 ne ringun A ishte i papermbajtshem karshi kundershtarit nga Suedia duke percjelle emocione te shumta dhe duke bere te gjithe krenare qe na mbane ne gare me shpresa te medha per nje medalje qe nuk eshte shijuar asnjehere. Boksieri Kajoshi konsiderohet nga miqte si nje “makineri vrastare boksi”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here