Qytetarja i drejtohet Rames:“Dhunë barbare? Po në 21 janaë kur dolëm të mbeshtetem ty si ishte? “

0
608

Shkatërrimi i sporteleve të mbledhjes së tarifave në Rrugën e Kombit ka ndarë edhe një herë opinionin publik, në pjesën më të madhe, në të majtë e të djathtë.

Megjithatë ka edhe raste të rralla si kjo qytetare që i kthehet kundër Edi Ramës, edhe pse thotë se dikur e ka përkrahur në një nga protestat më brutale në 27 vitete demokraci, atë të 21 Janarit.

Qytetarja me emrin Juli, krahason “barbarizmin” siç e quajti Rama, në protestën e sotme në Rrugën e Kombit, me dhunën e 21 Janarit dhe shkruan:

“Dhunë barbare? Po në 21 janaë kur dolëm të mbeshtetem ty si ishte? Kjo është protestë për bukën e gojës dhe vjedhjen që po bën në xhepat tanë ti me qeverinë tënde. Turp i madh për dhunen e policise ndaj njerezve hallexhinj. Turp i madh per Ty qe po le pas emer te keq ne histori. Pishman i madh per ne qe te mbeshtetem per te ardhur ne qeveri”.

sfwg3w4gh4h.jpg

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here