Rrugës së Kombit i del tymi, “bie” taksa e Ramës, ngrihet populli në këmbë…

0
1920

 

Rruga e Kombit është përfshirë nga flakët e tymi si pasojë e një protestë masive të qytetarëve të cilët janë përplasur edhe me policinë.

Ata i kanë vënë flakën sporteleve të kasimit e kanë ndezur goma duke bërë tym gjithçka.

Efektivët i janë përgjigjur me dhunë protestuesve e për pasojë kanë mbetur të plagosur 5 efektivë mes të cilëve edhe komisari Adem Visha. si dhe 12 qytetarë.

De fakto, mund të themi se kjo taksë “ka rënë” pasi populli diti t’i tregojë Ramës se ngrihet, pavarësisht deklaratës së tij në parlament.

r10_copy.jpg

SPORTELI-4.jpg

SPORTELI_1.jpg

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here