Deputeti Çela uron Pashket!

0
926

E ka patur te pamundur te jete fizikisht ne urimet e Pashkeve te ketij viti,pasi ndodhet ne nje vizite pune ne Vatikan,aty ku edhe po feston Pashket,por ka zgjedhur qe permes rrjetit social te uroje te gjithe besimtaret e Krishtere.Deputeti i Levizjes Socialiste per Integrim Qarku Shkoder,Agron Çela bashke me urimin per Pashket,uroj edhe per dite me te mira per qytetin e tij dhe vendin tone.

Statusi…

Te nderuar miqt e mi te krishtere,me lejoni qe t’ju uroj:Gezuar dhe pershumvjet Pashket!Per shkak te angazhimeve ndodhem ne nje vizite pune jashte vendit por dua qe ti shpreh famullise se Shkodres,drejtuesve te kishes Katolike dhe besimtareve te krishtere,urimet e mia me te perzemerta.Kjo feste eshte nje dite e cila na sjell ne mendje,vlerat e besimit te sakrifica si rruga qe na çon drejt dashurise,faljes,miresise dhe se ardhmes.Dhe natyrisht qe kjo dite e shenjte e Pashkes dhe ringjalljes eshte nje mundesi e shkelqyer per te besuar se e nesermja do jete me e mire dhe per te punuar te gjithe se bashku per kete qellim.Shpresoj qe festa te tilla,te sjellin edhe me shume paqe e harmoni ne familjet tona.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here