Kryedemokrati Lulzim Basha uron besimtarët katolikë për Pashkët

0
1488

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka uruar të gjithë besimtarët katolikë, Gëzuar Pashkët.

“Nga zemra i uroj të gjithë besimtarët katolikë dhe ungjillorë, dhe të gjithë shqiptarët kudo që janë: Gëzuar e për shumë vjet Pashkët!”, uron kryedemokrati Basha.

Festa e Pashkëve është kremtimi më i madh i kalendarit liturgjik të kishës katolike dhe të kishave të tjera të krishtera që kremtojnë ringjalljen e Jezusit, e cila ka ndodhur sipas Besëlidhjes së Re, tre ditë pas vdekjes së tij në kryq.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here