Kryeministri Rama uron besimtarët katolikë: Gëzuar Pashkët

0
1249

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka uruar të gjithë besimtarët katolikë, Gëzuar Pashkët.

Ne rubrikën e tij mirëmëngjesi ne rrjetin social Facebook, kryeministri shkruan, “MIRËMËNGJES dhe GËZUAR PASHKËT”.

Festa e Pashkëve, është kremtimi më i madh i kalendarit liturgjik të kishës katolike dhe të kishave të tjera të krishtera që kremtojnë ringjalljen e Jezusit, e cila ka ndodhur sipas Besëlidhjes së Re, tre ditë pas vdekjes së tij në kryq.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here