Dita Botërore e Autizmit, Presidenti Meta: Të gjithë fëmijët kanë nevojë për përkrahje

0
638

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka bërë një status urimi për Ditën Botërore të Autizmit. Në një postim në Facebook, kreu i shtetit ka bërë thirrje për më shumë solidaritet, përkujdesje, mirëkuptim e dashuri.

“Dita Botërore e Autizmit, që sot shënohet kudo në botë, na kujton detyrimet tona institucionale dhe shoqërore”, shkruan ai.

Statusi i Metës

Dita Botërore e Autizmit, që sot shënohet kudo në botë, na kujton detyrimet tona institucionale dhe shoqërore për më shumë solidaritet, përkujdesje, mirëkuptim e dashuri për të gjithë fëmijët dhe familjet e tyre, të cilët kanë nevojë për përkrahjen tonë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here