Voltana Ademi ne “Forum”: Qeveria po denon Shkodren, po merr perqindje edhe per rrugen e Velipojes

0
883

Kryetarja e bashkise se Shkodres Voltana Ademi eshte e ftuar ne emision “Forum” ne Tv1Channel. Perballe gazetarit Tom Thercaj, ajo i’u pergjigj shume pyetjeve duke u ndalur edhe tek permbytjet dhe mungesa e investimeve.

Sipas Ademit, keto dite ne zonat e permbytjes ka munguar teresisht mbeshtetja e qeverise. “Vete kryeministri nuk u shqetesua per Shkodren. Ai nuk erdhi asnje dite te interesohej per qytetaret e tij e madje as nuk shpalli gjendjen e emegjences” tha Ademi. Nderkohe ajo zbuloi nje tjeter detaj per rrugen e Velipojes ku beri te ditur se qeveria do te marre nje perqindje edhe ne zonen e Velipojes.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here