Gjakoset nga Policia deputeti i PD, Edmond Spaho, nuk lejohet të futet në sallën e gjyqit të protestuesve

0
735
Deputeti demokrat Edmond Spaho është shfaqur i gjakosur në hyrje të Gjykatës së Tiranës, pasi forcat e Policisë nuk e kanë lejuar të hyjë në seancën ku do të jepet masa e sigurisë për 23 protestuesit e Rrugës së Kombit.

Spaho tha për mediat se “kërkuam të futemi nën sallë po forcat e Policisë nuk na lejuan. Forcat e shtetit diktatorial të Edi Ramës u përplasën me protestuesit, u përplasën dhe me ne. Dikattatura e Ramës fundin e ka të shpejtë.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here