Mediat e huaja:”Lufte ne Shqiperi…”

0
1394

Duket se Shqipëria është në qendër të vëmendies jo vetëm nga mediat e vendit por edhe ato mbarëbotërore.

Agjenci të rëndësishme lajmesh kanë përshkruar situatën kaotike e cila po mbizotëron ditët e fundit në vendin tonë.BallkanInsight shkruan për protestat e mbajtura ditën e sotme në Tiranë për të ndaluarit e Rrugës e Kombit dhe në Ballsh nga naftëtarët e rafinerisë duke përshkruar në detaje situatën e krijuar.

Po ashtu edhe “The Washington Post” ka pasqyruar në detaje ngjarjet e Shqipërisë dhe Kosovës duke analizuar protestat e mbajtura, dhunën dhe deklaratat e disa prej lidërve kryesore të vendeve shqipfolëse.

poli.png

tr.png

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here