Perfundojne ne komisariat 2 te rinj nga FRPD

0
605

Dy anëtarë të Forumit Rinor të Partisë Demokratike, mësohet se janë shoqëruar nga forcat e policisë pranë komisariatit nr 2 në Tiranë, pas një përplasje mes tyre.

Sipas informacioneve, dy të rinjtë janë identifikuar si Gentjan Gjonaj dhe Ardit Zeneli, të dy shumë aktiv në protestat për lirimin e qytetarëve kuksjanë nga burgu.

Sakaq, ende nuk ka një informacion të saktë se përse ka degraduar situata deri në këtë gjendje dhe nuk dihet nëse është ushtruar dhunë mbi ta siç edhe pretendojnë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here