Sunday, March 26, 2023
Home Kronika Shoqërohen në polici edhe 5 protestues, nën akuzë për 3 vepra penale

Shoqërohen në polici edhe 5 protestues, nën akuzë për 3 vepra penale

0
707

Edhe pesë persona janë shoqëruar në komisariat dhe më pas janë lënë të lirë nën akuzën e tubimit të paligjshëm, “Pengim i qarkullimit të mjeteve të transportit” dhe “Prishje të rendit dhe qetësisë publike”.

Policia e Tiranës bën me dije se ka shoqëruar shtetasit”

– Y.Sh., 34 vjeç;

– S.P., 21 vjeç;

– A.Z., 28 vjeç;

– G.Gj., 30 vjeç;

– M.N., 30 vjeç.

Këta shtetas u shoqëruan sipas procedurave standarde dhe Rregullores së Policisë së Shtetit dhe në asnjë moment nuk është ushtruar dhunë ndaj tyre.

Materialet do t’i kalojnë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë për veprime të mëtejshme.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here