Basha i përgjigjet Ramës: Taksa e Rrugës së Kombit duhet të hiqet, të lirohen të burgosurit

0
493

 

Pas deklaratës së kreut të qëverisë në parlament i mënjhërshëm ka qenë reagimi i kreut të Opozitës Lulzim Basha i cili nga Vora ku por merr pjesë në protesten qytetare tha se, “reagimet e Ramës janë të pabesueshme, taksa duhet të anullohet tërsisht, shqiptarët paguajnë taksë për të gjithë rrugët. Duhet të lirohen të arrestuarit dhe duhet të marrë fund ky shtet që është në shërbim të oligarkëve dhe kriminelëve.
Pushteti dhe zyrtarëte të kthehen në sherbim të qytetarëve dhe jo të oligarkëve dhe kriminelëve tha Basha në reagimin e tij.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here