Mosbindja Civile, Basha: Edhe djegia e mandateve është alternativë

0
448

 

Kryetari i opozitës, Lulzim Basha, i ulur në kryqëzimin e Vorës sëbashku me protetsuesit e tjerë në kuadrin e mosbindjes civile, dha arsyet pse po protestohet:  “Rama e ka kapur drejtësinë, – tha Basha. – Ka bërë shtetrrethim për 23 kuksianë sikur të ishin terroristë, kursë Tahirin, Sotën, Balilin etj i ka të gjithë në liri. Shikoni shtëpinë e Tahirit e të këtyre dhe të kuksianëve. Drejtësia e Ramës është drejtësia që fut në burg popullin dhe le të lirë kriminelët!

I pyetur nga mediat, “a do t’i digjni mandatet për të qënë në krah të qytetarëve”, Basha tha “të gjithë alternativat janë të hapura” dhe se do të veprohet hap pas hapi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here