“Protesta e paligjshme”, Vasili: Policia e inkriminuar shkel çdo ligj dhe dhunon e rreh qytetarët

0
428

 

Ashtu siç paralajmëroi më herët opozita ka organizuar sot protesta masive, duke shpallur mosbindjen civile që do të nisë me bllokimin e disa rrugëve.

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili i është kundërpërgjigjur Policisë së Shtetit, e cila deklaroi se nuk do e njihte protestën e sotme pasi sipas saj nuk ka marrë njoftim ligjor dhe e konsideron si të paligjshme.

Vasili shprehet se policia shkeli çdo ligj duke dhunuar qytetarët dhe i arrestoi ata në mes të natës.

“Policia e inkriminuar shkel çdo ligj dhe që dhunon e rreh qytetarët, që i arreston qytetarët në mes të nates në gjumë,që gjakos deputetet,ka gojë dhe flet per ligj.Jazëk”, shprehet ai.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here